KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15543084
nr 1554 3084
Ingrid Rydbeck-Zuhr
(1905-2001), Sverige
Oljemålning, Porquerolles Frankrike. Monogramsignerad, daterad 1929. Olja på pannå, 27x35 cm, yttermått inklusive ram: 36x43 cm
Ingrid Rydbeck-Zuhr, svensk målare och konstskribent född i Linköping 1905, död i Stockholm 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 7 augusti 2023
kl 19:19:20
1/8 19:53:57
100 kr
1/8 20:09:26
Ingrid Rydbeck-Zuhr
Läs mer om Ingrid Rydbeck-Zuhr